Wrocław: studenci pokazali hospicjum z innej strony

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2017 17:23

Studenckie Koło Naukowe Młodych Menedżerów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu już po raz drugi zorganizowało akcję "Razem dla hospicjum". W pierwszej edycji zbierali dla podopiecznych wrocławskiego Hospicjum Bonifratrów pieniądze. W tym roku postanowili działać inaczej.

Wrocław: studenci pokazali hospicjum z innej strony
Studenci rozmawiali z podopiecznymi m.in. o ich artystycznych pasjach; FOT. Materiały prasowe

- Chcieliśmy pokazać hospicjum z innej strony, przełamać stereotypy. Porozmawialiśmy z pacjentami i spytaliśmy się czy zgodzą się na obecność fotografa. Zgodzili się bez problemu - opowiada Roberta Raczyńska przewodnicząca Koła Młodych Menedżerów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Katarzyna Tomczyk, studentka Uniwersytetu SWPS, która zaangażowała się w projekt, spędziła w hospicjum cały dzień. Powstał piękny reportaż pokazujący podopiecznych hospicjum robiących to, co lubią najbardziej.

- Nie rozmawialiśmy o chorobie i samopoczuciu, tylko o tym, co sprawia im radość, co lubią robić. To widać na tych zdjęciach, są wbrew wszystkiemu przepełnione pasją życia - podsumowuje Roberta Raczyńska.

Efekty do tej pory podziwiać można było w internecie. Studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu mieli jednak niedosyt, chcieli dotrzeć z wystawą do większej grupy osób. Naprzeciw wyszło im Kino Nowe Horyzonty, które udostępniło przestrzeń wystawienniczą.

Wystawę zdjęć obejrzeć może każdy, kto od 3 do 9 lipca pojawi na II piętrze w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu. Spotkanie z autorami wystawy zaplanowano tam w środę 5 lipca o godz. 10.00.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum