Wrocław: spektakl z udziałem mieszkańców domów opieki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 lipca 2013 19:12

Blisko 40 seniorów, mieszkańców domów opieki, wystąpi w sztuce "Szukając Leara: Verdi", której prapremiera odbędzie się w sobotę we wrocławskim Imparcie.

Wrocław: spektakl z udziałem mieszkańców domów opieki
Spektakl jest jednym z pierwszych efektów projektu "Głos Wykluczonych", który realizuje Fundacja Jutropera i reżyser Michał Znaniecki. W ramach przedsięwzięcia w czterech domach opieki społecznej prowadzono warsztaty artystyczne. W ich efekcie wyłoniono 40 osób w podeszłym wieku, które obok zawodowych aktorów wystąpią w spektaklu reżyserowanym przez Znanieckiego.

Realizacja szekspirowskiego "Króla Leara" porusza temat starości i przemijania.

W przedstawieniu Znanieckiego szekspirowski dramat zostanie połączony z twórczością włoskiego kompozytora operowego Giuseppe Verdiego.

Prapremiera spektaklu "Szukając Leara: Verdi" odbędzie się w sobotę na deskach wrocławskiego Impartu, w grudniu natomiast przedstawienie z udziałem orkiestry pod dyrekcją Łukasza Borowicza zostanie pokazane we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol.

"Głos Wykluczonych" to projekt, który będzie realizowany do 2016 r. W jego ramach powstaną jeszcze trzy przedstawienia - "Sen nocy letniej", "Historia żołnierza" oraz "Piotruś i wilk". Do każdego z nich zostanie zaproszona grupa osób wykluczonych społecznie, m.in osoby cierpiące na choroby psychiczne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum