Wrocław: przewodnik dla osób niewidomych i niedowidzących

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2012 16:48

"Dotknij Wrocławia - przewodnik turystyczny po Starówce we Wrocławiu dla osób niewidomych i niedowidzących" - to dwutomowa publikacja wydana przez miasto Wrocław. Pierwszy tego typu przewodnik w Polsce na zlecenie Urzędu Miasta przygotowała Fundacja "Szansa dla niewidomych".

Każdy z tomów ma po ok. 70 stron i oprócz tekstu zawiera mapę Polski, woj. dolnośląskiego oraz Wrocławia. Przewodnik ma formę brajlowską, powiększony druk i wersję audio.

Autorem publikacji jest Marek Kalbarczyk, niewidomy z Warszawy. - Przewodnik ilustruje przy pomocy wypukłych grafik i rycin wygląd najważniejszych obiektów, rozmieszczenie poszczególnych ulic, dzięki czemu niewidomy sam może dowiedzieć się, gdzie powinien pójść, jak prowadzą ulice i jak wyglądają wybrane zabytki - mówił Kalbarczyk.

Jak poinformował w piątek (3 lutego) Bartłomiej Skrzyński, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych Urzędu Miasta we Wrocławiu, 300 dwutomowych publikacji trafiło do organizacji i instytucji zajmujących się osobami niewidomymi, punktów informacji turystycznej m.in. placówek Polskiego Związku Niewidomych.

W Polsce żyje ok. 100 tys. niewidomych.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum