Wrocław: przewijak pilnie poszukiwany

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 17 grudnia 2017 10:53

W przestrzeni publicznej Wrocławia nadal brakuje miejsc, w których matka mogłaby przewinąć dziecko, nakarmić piersią lub podgrzać butelkę z jedzeniem.

Nadal brakuje miejsc, w których matka mogłaby przewinąć i nakarmić dziecko Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

We Wrocławiu takich punktów dla rodzica z dzieckiem przybywa od roku, kiedy w mieście otworzono Regionalny Bank Mleka. Jak zauważa radna Nowoczesnej Agnieszka Kędzierska, od tego momentu powstało ich sześć: w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, w urzędzie miejskim oraz w Biurze Obsługi Klienta Zarządu Zasobu Komunalnego (ten ostatni zacznie działać w styczniu) - informuje Gazeta Wrocławska.

Dodatkowo w Rynku przy Sukiennicach, pojawiła się ławka wyposażona w przewijak, podłokietnik i podnóżek. To jednak kropla w morzu potrzeb, dlatego radna stara się, aby miejsca z przewijakami pojawiły się także w parkach, domach kultury czy na stadionach. W planach jest także stworzenie aplikacji, dzięki której mamy sprawdzą, gdzie znajdują się miejsca, w których zaspokoją potrzeby dziecka.

Jak wskazuje Agnieszka Kędzierska, chodzi o to, aby stworzyć w mieście całą sieć punktów, zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej. Dodaje, że pokój matki z dzieckiem jest w każdym kompleksie toalet na Dworcu Głównym, przewijaki pojawiły się też ostatnio w 11 nowych pociągach Kolei Dolnośląskich. Standardem jest ponadto, że znajdują się one w toaletach galerii i centrów handlowych oraz na lotniskach.

Więcej: gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum