Wrocław: przemierzają szpitalne korytarze na ... hulajnogach

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2010 18:07

Lekarze z Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu znaleźli nietypowy sposób na pokonywanie dużych odległości na terenie szpitala.

Część lekarzy, zwłaszcza z oddziałów i klinik, gdzie potrzebna jest szybka pomoc specjalisty, np. chirurga, przemierza na hulajnogach duże odległości dzielące oddziały tego olbrzymiego szpitala – pisze Gazeta Wrocławska.

– Nasza lecznica jest nie tylko największą placówką w Polsce, ale jedną z największych w Europie. To 30 hektarów powierzchni pod dachem i ponad 100 kilometrów korytarzy – podkreśla Piotr Pobrotyn, dyrektor placówki, który chwali pomysł lekarzy.

Lekarz, który ma dyżur np. na oddziale chirurgii naczyniowej, żeby dotrzeć do szpitalnego SOR-u musi pokonać w sumie prawie 800-metrowy korytarz, dlatego środek lokomocji, jakim jest hulajnoga bardzo ułatwia pracę. Niektórzy próbowali jeździć rowerem, ale ten pomysł się nie przyjął...

Więcej w Gazecie Wrocławskiej: http://www.gazetawroclawska.pl/stronaglowna/228722,wroclaw-lekarze-z-borowskiej-na-hulajnogach-zobacz-filmy,id,t.html

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum