Wrocław: pierwsze ciąże in vitro w ramach miejskiego programu
Wrocławski program leczenia niepłodności metodą in vitro przyniósł efekt w postaci pierwszych czterech ciąż.

Przyjęty przez radnych miejskich program leczenia niepłodności metodą in vitro cieszy się sporą popularnością. Od kwietnia chęć otrzymania dofinansowania z miejskiej kasy zgłosiło już prawie 250 par. Władze kliniki, która wygrała przetarg na przeprowadzenie zabiegów, informują, że pierwsze pacjentki zaszły już w ciążę dzięki temu rozwiązaniu.
Klinika zdradza, że narodzin pierwszych dzieci, poczętych dzięki wsparciu miasta, można spodziewać się w lutym przyszłego roku.
Przypomnijmy, że z programu mogą korzystać pary mieszkające na terenie Wrocławia, które od co najmniej roku leczą się na niepłodność i mają lekarskie wskazanie do metody in vitro. Dodatkowo kobieta powinna mieć nie więcej niż 40 lat (dopuszcza się kwalifikację kobiet do 42 roku życia w przypadku dobrze rokującej rezerwy jajnikowej lub przy procedurach biorstwa komórek jajowych lub zarodka).
Program rozpisany jest do końca 2019 roku. Do tego czasu miasto dofinansuje leczenie ok. 300 par. Zgodnie z założeniami programu przewiduje się dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł do pojedynczej procedury in vitro z wykorzystaniem własnych komórek rozrodczych bądź komórek od anonimowych dawców, a także do procedury adopcji zarodka. W ramach dofinansowania z publicznych pieniędzy dopuszcza się tylko jedno podejście do zabiegu.
Więcej: tuwroclaw.com
ZOBACZ KOMENTARZE (0)