Wrocław: parada na rzecz dzieci chorych na raka

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2013 09:56

Konie, dorożki, zabytkowe auta, tancerki i szczudlarze - drugi Wrocławski Korowód Nadziei wyruszy w niedzielę o godz. 16 z ul. Ślężnej na plac Gołębi w Rynku. Impreza organizowana jest przez fundację "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" i Straż Miejską Wrocławia.

Wrocław: parada na rzecz dzieci chorych na raka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W tym roku parada organizowana jest na rzecz małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz budowę Przylądka Nadziei - nowej siedziby kliniki przy ul. Borowskiej.

W zeszłym roku podczas korowodu na Rynku stanęła skarbona, do której przez rok wpadło blisko 50 tys. zł. We wrześniu zostanie przeniesiona na wrocławskie lotnisko, ale podczas niedzielnej imprezy będzie można datki wrzucać do niej albo do puszek wolontariuszy.

Koniom, które w defiladzie przejdą od ul. Ślężnej (zbiórka na placu przy CH "Arena") na plac Gołębi, towarzyszyć będą dorożki i zabytkowe auta. W Korowodzie Nadziei wezmą udział także mażoretki i grupy taneczne - wszystko to przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Na scenie w Rynku między 17 a 18.30 pojawią się m.in. zespoły folklorystyczne, tancerki brzucha, szczudlarze, akrobaci i dziecięce zespoły taneczne.

Więcej: wroclaw.gazeta.plDowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum