×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: otwarcie odnowionego zabytkowego Domu Lekarza

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia18 października 2013 19:00

Po trzyletnim remoncie w sobotę (19 października) oficjalnie zostanie otwarty Dom Lekarza przy ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu.

Wrocław: otwarcie odnowionego zabytkowego Domu Lekarza
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Pałac Selderów z 1730 roku jest od teraz siedzibą Dolnośląskiej Izby Lekarskiej oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dolnośląskich i Wychowanków Medycyny Wrocławskiej, które na parterze prowadzi Klub Lekarza. Po modernizacji i zabudowaniu patia XVIII-wieczna kamienica z gotyckimi piwnicami powiększyła swoją powierzchnię z 1700 do 2400 mkw.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 15,5 mln zł. Izba zaciągnęła 20-letni kredyt, który zamierza spłacić m.in. wpływami z wynajmu pomieszczeń na parterze.

Na parterze znajduje się też Klub Lekarza, w którym członkowie Stowarzyszenia Lekarzy Dolnośląskich będą mogli rozsiąść się w wygodnych fotelach i pograć w szachy czy poczytać prasę. W budynku powstała także 100-osobowa dzielona sala szkoleniowa, w której swoje konferencje już organizują stomatolodzy, a będą także się szkolić lekarze innych specjalności.

Najbliższy, listopadowy zjazd DIL odbędzie już w nowej kamienicy. Podczas uroczystego otwarcia Domu Lekarza, w ścianie kamienicy wmurowana zostanie kapsuła czasu.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze