Wrocław: onkoigrzyska z udziałem gwiazd sportu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2013 08:40

70 dzieci z Polski i Czech, które wygrały z chorobą nowotworową, uczestniczyło w sobotę w VI Dolnośląskich Onkoigrzyskach Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. W imprezie wzięły też udział gwiazdy sportu: Otylia Jędrzejczak, Paweł Rańda i siatkarki Impelu Wrocław.

Wrocław: onkoigrzyska z udziałem gwiazd sportu

Zawody i piknik na Stadionie Olimpijskim zorganizowała Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" i Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Jak poinformowała PAP współorganizująca imprezę z ramienia AWF Iwona Malicka, dzieci rywalizowały w konkurencjach lekkoatletycznych, tenisie stołowym, badmintonie i pływaniu. - Wielkim przeżyciem dla naszych olimpijczyków była możliwość wciągnięcia flagi na maszt i zapalenia znicza onkoigrzysk w asyście prawdziwych olimpijczyków: Otylii Jędrzejczak i Pawła Rańdy - dodała Malicka.

Na koniec drużyny z Polski i Czech zagrały mecz piłki nożnej, w którym po rzutach karnych zwyciężyli goście 1:0.

Najlepsi dostali medale i dyplomy. - Radości, uśmiechu i dobrej zabawy nie brakowało. Naszym celem jest pokazanie, że dzieci po leczeniu mogą normalnie cieszyć się życiem, uprawiać sport i rywalizować na świeżym powietrzu - powiedziała Malicka.

Były też dodatkowe, pozasportowe atrakcje m.in. przejażdżki psimi zaprzęgami, wojskowa grochówka, koncert orkiestry policyjnej, ogródek rekreacyjny i dmuchane miasteczko.

W pikniku uczestniczyło do późnego popołudnia blisko 300 osób. W zawodach rywalizowali podopieczni Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Kliniki Onkologii z Pragi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum