Wrocław: na politykę senioralną miasto przeznacza niemal 50 mln zł rocznie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2019 17:33

Niemal 50 mln zł na różne działania związane z polityką senioralną przeznacza rocznie Urząd Miejski Wrocławia. - Polityka senioralna to szansa dla miasta i element polityki rozwojowej - podkreśla prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Wrocław: na politykę senioralną miasto przeznacza niemal 50 mln zł rocznie
Miasto rozwija usługi opiekuńcze Fot. Shutterstock

W piątek władze Wrocławia przedstawiły dotychczasowe i planowane działania w polityce senioralnej.

Sutryk wskazywał, że miasto zamierza realizować politykę senioralną dwutorowo. - Z jednej strony chcemy wzmacniać i budować system, w którym aktywizujemy seniorów, z drugiej rozwijać działalność opiekuńczą - wyjaśniał.

W tym roku rusza m.in. miejski program opieki domowej dla osób z zespołami otępiennymi i zaburzeniami psychogeriatrycznymi. Otwarte zostaną ponadto we Wrocławiu dwa nowe dzienne domy opieki.

W roku 2019 na Wrocławski Fundusz Senioralny z budżetu miasta zostanie przeznaczonych 1,8 mln zł. - Docelowo planujemy przeznaczać na Wrocławski Fundusz Senioralny około 4 mln zł rocznie - zaznaczył Sutryk.

Podczas piątkowej konferencji prasowej poinformowano również o powołaniu w ramach struktury wrocławskiego magistratu rzecznika seniora i opiekuna. Została nim Ilona Zakowicz, pracownik Wrocławskiego Centrum Seniora.

Łącznie, jak podał magistrat, na elementy polityki senioralnej we Wrocławiu rocznie wydawanych jest niemal 50 mln zł. W tej kwocie są m.in. fundusze przeznaczane na domy pomocy społecznej czy na usługi opiekuńcze.

Piotr Doczekalski - PAP

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum