Wrocław: miasto przyjmuje wnioski do programu usuwania azbestu na 2020 r.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 listopada 2019 17:58

Urząd Miejski Wrocławia (UMW) przyjmuje już wnioski do programu usuwania azbestu na 2020 r. Dofinansowanie może pokryć nawet całość kosztów związanych z usunięciem szkodliwego dla zdrowia materiału. W stolicy Dolnego Śląska do usunięcia pozostało ok. 2,8 tys. ton azbestu.

Wrocław: miasto przyjmuje wnioski do programu usuwania azbestu na 2020 r.
W stolicy Dolnego Śląska do usunięcia pozostało ok. 2,8 tys. ton azbestu Fot. Archiwum

Wyroby azbestowe, zgodnie z obowiązującym prawem, powinny zostać usunięte najpóźniej do końca 2032 r. UMW przypomina, że obowiązek usunięcia wyrobów azbestowych spoczywa na właścicielach nieruchomości.

- Istnieje jednak możliwość uzyskania wsparcia finansowego na prace związane z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem materiałów zawierających szkodliwe włókna w ramach miejskiego programu usuwania azbestu - poinformował Marcin Obłoza z biura prasowego UMW.

Dofinansowanie może pokryć nawet całość kosztów związanych z usunięciem szkodliwego materiału, wsparcie finansowe nie obejmuje jednak wydatków związanych z zastąpieniem azbestu innymi materiałem.

Jak informuje Małgorzata Demianowicz, dyrektor wydziału środowiska i rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia,  deklaracje przystąpienia do programu usuwania azbestu na 2020 r. można składać do 31 stycznia w tej właśnie jednostce.

W latach 2012-2019 w ramach programu usuwania azbestu we Wrocławiu unieszkodliwiono ponad tysiąc ton tego materiału.

Piotr Doczekalski - PAP

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum