Wrocław: mali pacjenci zmęczeni upałem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 sierpnia 2013 09:03

Upał dał się we znaki dzieciom hospitalizowanym na oddziałach pediatrycznych wrocławskich szpitali. Najlepszym rozwiązaniem byłaby klimatyzacja lub przynajmniej wentylatory w salach i rolety w oknach.

Wrocław: mali pacjenci zmęczeni upałem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W Klinice Nefrologii Pediatrycznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu nie ma ani klimatyzacji ani wiatraków - rodzice przynoszą własne. W jednym z pomieszczeń termometr wskazywał w czwartek ponad 30 st. C - informuje Gazeta Wyborcza.

W gorszych warunkach leczone są dzieci w Klinice Pediatrii, Alergologii i Kardiologii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, gdzie nie ma nawet rolet w oknach. Lecznica nie ma też pieniędzy na zakup klimatyzatorów.

W Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej sytuacja jest nieco lepsza. W salach są rolety i wentylatory. Nowy budynek kliniki, którego budowa zakończy się za dwa lata, będzie natomiast klimatyzowany.

Najlepiej mają pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, którym upał - dzięki przeprowadzonej wcześniej termomodernizacji - tak bardzo nie dokucza. 

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum