×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: licytacja niezwykłych zdjęć na rzecz dzieci z chorobami rzadkimi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia11 listopada 2013 21:26

Zdjęcia ciekłych kryształów DNA siatkarzy WKS Śląsk, rektorów wrocławskich uczelni, pisarza Marka Krajewskiego i europosłanki Lidii Geringer de Oedenberg - to niektóre z prac przeznaczonych na licytację podczas wystawy fotografii pt. "Wrocławianie rozebrani do ostatniej nitki... DNA".

Wrocław: licytacja niezwykłych zdjęć na rzecz dzieci z chorobami rzadkimi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Licytacja odbędzie się 16 listopada 2013, w Sali Wielkiej Wrocławskiego Ratusza. Fundusze ze sprzedaży zdjęć zasilą konto Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci z Rzadkimi Chorobami Genetycznymi i Ich Rodzin "Wspólnie" oraz Fundacji BioArtis. Jak powiedziała Patrycja Wizińska z Fundacji BioArtis, prace nad dopracowaniem technologii tworzenia kryształów trwały długo.

- Pomysł stworzenia z ludzkiego DNA indywidualnego, niepowtarzalnego portretu DNA sprawił, że zaczęłyśmy sprawdzać, badać, szukać najciekawszego rozwiązania. Próbowałyśmy pozyskiwać DNA z włosa, śliny, wymazu z policzka, gdyż to jest najmniej inwazyjny sposób. Jednak tak pobranego materiału było za mało do naszych celów. Postanowiłyśmy więc sięgnąć po ludzką krew, z której jednorazowo można wyizolować odpowiednią ilość DNA - dodała Wizińska.

Zdjęcia ciekłych kryształów DNA to oryginalna postać sztuki - tak indywidualna, jak indywidualne i niepowtarzalne jest DNA człowieka. Zdjęcia mają fantazyjne formy i kolorystykę.

Aukcja charytatywna jest przygotowywana we współpracy z Wrocławskim Domem Aukcyjnym. Wszystkie prace można obejrzeć na stronie www.bioartis.org.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze