Wrocław: dziennikarze protestują przeciwko wykładowi

Autor: wroclaw.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2016 12:48

Dziennikarze naukowi napisali protest do rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Twierdzą, że promowanie niezgodnych z wiedzą naukową teorii Jerzego Zięby w postaci jego wykładów na tej uczelni nie powinno mieć miejsca.

Jerzy Zięba przekonuje m.in., że szczepionki są szkodliwe, piersi można powiększyć za pomocą hipnozy. Wśród chorób, które jego zdaniem można wyleczyć nawet w kilka dni lub miesiąc, są m.in. nadczynność tarczycy, choroba Leśniowskiego-Crohna, nowotwory - podaje Gazeta Wyborcza.

W maju Jerzy Zięba wystąpi na Uniwersytecie Przyrodniczym podczas konferencji z warsztatami pt. "Cannabis w teorii i praktyce - nauka, medycyna, prawo". Jest prezesem Fundacji Polacy dla Polaków, która wspiera leczenie za pomocą kannabinoidów.

Inicjatorką listu protestacyjnego przeciwko udziałowi Jerzego Zięby w konferencji na Uniwersytecie Przyrodniczym jest Izabela Filc-Redlińska, autorka książki "Szczepionki. Nie daj się zwariować", dziennikarka działu zdrowie miesięcznika "Twój Styl". Podpisali się pod nim także m.in. dziennikarze naukowi "Newsweeka", Polskiej Agencji Prasowej, "Rzeczpospolitej", tygodników "Polityka" i "Przegląd", miesięcznika "Focus" oraz redaktorzy naukowi TVP, m.in. programu "Sonda 2".

- W środowisku dziennikarskim jest  znany jako człowiek, który neguje osiągnięcia medycyny i podważa wiedzę naukową - piszą w liście do rektora uniwersytetu dziennikarze.

Więcej: www.wroclaw.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum