Wrocław: coroczna kwesta dla hospicjum i noclegowni

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 listopada 2016 19:08

Na największych cmentarzach we Wrocławiu we wtorek (1 listopada) odbyły się kwesty. Pieniądze w nich zebrane zostaną przeznaczone na cele socjalne związane z potrzebami podopiecznych schronisk dla bezdomnych i na zakup sprzętu do hospicjum.

Pieniądze zebrane podczas kwest przy cmentarzach zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu dla hospicjum prowadzone przez bonifratrów. Fot. archiwum

Kwestarz wrocławskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Barbara Jarząbek poinformowała PAP, że w tym roku kwestowali wolontariusze, członkowie stowarzyszenia oraz sami podopieczni.

- W poprzednich latach kwestowały też osoby znane m.in. wrocławscy aktorzy. To zawsze zwiększa zainteresowanie kwestą. Jak zawsze będzie kwestował radny Bogdan Aniszczyk od lat zaangażowany w działalność naszego stowarzyszenia, a w tym roku dołączył do niego dyrektor wydziału zdrowia urzędu marszałkowskiego Jarosław Maroszek - powiedziała Jarząbek.

Dodała, że rokrocznie w trakcie kwesty zbieranych jest po kilkanaście tys. zł, a pieniądze przeznaczane są na bieżące potrzeby socjalne związane z funkcjonowaniem noclegowni. - Płacimy z nich za ogrzewanie w noclegowniach i naszych ośrodkach. Wydajemy na jedzenie dla podopiecznych - podkreśliła Jarząbek.

Wrocławskie koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta prowadzi cztery ośrodki: trzy we Wrocławiu i jeden w podwrocławskiej miejscowości Szczodre.

Po raz piąty we Wrocławiu kwestowali wolontariusze hospicjum dla dorosłych ojców Bonifratrów, które opiekuje się kilkudziesięcioma pacjentami.

- Zbieramy fundusze na zakup materacy, opatrunków i innego sprzętu potrzebnego w naszym hospicjum. Przed rokiem zebraliśmy na ten cel 70 tys. zł - powiedział PAP szef wolontariatu w hospicjum Michał Krasnosielski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum