Wrocław: Onkoigrzyska dla dzieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 czerwca 2011 17:19

Konkurencje lekkoatletyczne, piłka nożna oraz pływanie - to dyscypliny, w których rywalizowały w sobotę (4 czerwca) we Wrocławiu dzieci wyleczone i chorujące na nowotwory. Zawody w ramach kolejnej edycji Onkoigrzysk odbyły się na wrocławskim Stadionie Olimpijskim.

Wrocław: Onkoigrzyska dla dzieci
W tym roku w zawodach uczestniczyły dzieci z Polski i Czech, łącznie kilkadziesiąt osób. Onkoigrzyska organizowane są przez wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego, Fundację "Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową" oraz wrocławską Akademię Medyczną.

Impreza ma również wymiar edukacyjny. Onkoigrzyska propagują konieczność aktywności fizycznej jako podstawy dobrego zdrowia, zrywają też ze stereotypem, jakoby osoby obciążone chorobami nowotworowymi nie powinny uprawiać sportu - podkreślają organizatorzy.

W zawodach, jak co roku, wzięły udział dzieci z wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Od ponad roku prowadzona jest kampania społeczna na rzecz budowy nowej siedziby wrocławskiej kliniki, która ma powstać we Wrocławiu przy ul. Borowskiej. W ramach tej akcji organizowane są zbiórki pieniędzy, aukcje oraz bale charytatywne. Nowy budynek ma kosztować ok. 70 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum