×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wręczono krajowe certyfikaty ”Szkoła Promująca Zdrowie”

Autor: PAP/Rynek Zdrowia20 grudnia 2015 19:58

Promujmy wśród uczniów zdrowy tryb życia - powiedziała wiceminister edukacji Teresa Wargocka w trakcie uroczystości rozdania Krajowych Certyfikatów ”Szkoła Promująca Zdrowie”.

Wręczono krajowe certyfikaty ”Szkoła Promująca Zdrowie”
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Ważne jest, aby przekazywać młodemu pokoleniu te nawyki, które w przyszłości pozwolą mu dbać o własne zdrowie. Przekazujmy uczniom kapitał ważny na całe życie - powiedziała sekretarz stanu w MEN.

Program Szkoła Promująca Zdrowie realizowany jest w Polsce od 1991 r. pod kierunkiem prof. dr hab. Barbary Woynarowskiej. Koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia.

Obecnie w Polsce program rozwijany jest we wszystkich województwach. Do sieci szkół promujących zdrowie należy ponad 3 tys. placówek.

Przystąpienie do programu Szkoła Promująca Zdrowie jest dobrowolną inicjatywą szkoły. Decyzję o przystąpieniu do niego podejmuje Rada Pedagogiczna po konsultacji z przedstawicielami społeczności szkolnej, w tym z rodzicami.

Każda szkoła promująca zdrowie regularnie przeprowadza diagnozę potrzeb zdrowotnych oraz samopoczucia całej społeczności szkolnej tj.: uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Na podstawie jej wyników formułuje priorytetowe problemy oraz planuje swoje działania. Każda szkoła promująca zdrowie jest autonomiczna w obszarze wyznaczania celów i zadań do realizacji w zakresie promocji zdrowia. Jej działania są ukierunkowane na radzenie sobie z aktualnymi, najważniejszymi problemami szkoły.

Teresa Wargocka wzięła udział w uroczystości wręczenia 33 placówkom oświatowych Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie. Spotkanie odbyło się w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum