×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wolontariuszka poświęciła chorym już 600 poniedziałków

Autor: PWX/Rynek Zdrowia16 grudnia 2015 13:21

Helena Stępień, wolontariuszka działająca od 11 lat wśród pacjentów Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach została uhonorowana Świętokrzyskim Laurem Wolontariatu 2015.

Wolontariuszka poświęciła chorym już 600 poniedziałków
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pani Helena poświęciła laryngektomowanym 600 poniedziałków, w które dyżuruje od 11 lat. Działa w świętokrzyskim oddziale Polskiego Stowarzyszenia Laryngektomowanych.

Wspiera chorych po usunięciu krtani. Przekonuje, że trzeba podejmować walkę z chorobą i nawet mimo utraty krtani można nauczyć się mówić i warto walczyć o każde słowo. - To fascynujące móc towarzyszyć ludziom w wyzwalaniu potrzeby mówienia i przywoływania głosu - mówi Helena Stępień.

W ten specyficzny i niełatwy wolontariat zaangażowała się, ponieważ bliskie jej osoby zmarły z powodu chorób nowotworowych, sama również chorowała na nowotwór. - Spotykałam wielu smutnych, załamanych chorobą ludzi i doszłam do wniosku, że trzeba pomóc im przełamywać strach - tłumaczy wolontariuszka.

Na co dzień pomaga w prowadzeniu dokumentacji stowarzyszenia, załatwianiu bieżących spraw, organizuje wycieczki, spotkania świąteczne. Jest emerytowaną nauczycielką języka polskiego.

- Nie wyobrażamy sobie naszej codziennej pracy bez pomocy pani Heleny - mówi dr Sławomir Okła, kierownik Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi ŚCO. - Jest naszą duszą towarzystwa, wspaniale integruje środowisko laryngektomowanych. Pełna dobrej energii, zaraża nią innych - dodaje Katarzyna Makowiecka, logopeda prowadząca rehabilitację głosową.

Jak informuje Izabela Opalińska specjalista ds. komunikacji społecznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii SPZOZ, kapituła konkursu wyróżniała też Centrum - za promocję i wspieranie działań w zakresie rozwoju wolontariatu.

Inicjatorami Lauru Wolontariatu - nagrody dla najofiarniejszych wolontariuszy są Regionalne Centrum Wolontariatu i Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze