RZX/Rynek Zdrowia | 18-09-2019 16:51

Wolontariusze pokolorowali rudzką neonatologię

Wolontariusze rudzkiej Fundacji „Anioły w piżamkach” od kilku dni swoimi bajkowymi pracami dekorują sale chorych Oddziału Neonatologicznego Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej-Goduli. Wcześniej w ten sam sposób ozdobili bielszowicki Oddział Pediatrii.

Fot. Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej

- Pierwszą taką dekorację oddziału dziecięcego wykonaliśmy w Bielszowicach kilka miesięcy temu i poszłyśmy za ciosem, szukając dalej takich miejsc w Rudzie Śląskiej. Miejsc, które potrafimy własnymi rękami przemienić, po to żeby sprawiać radość dzieciom ich rodzicom i personelowi szpitala - tłumaczy Joanna Kurzyk, wiceprezes Fundacji „Anioły w piżamkach”.

- Na tym opiera się działalność naszej Fundacji. To jest działalność charytatywna, wolontariacka. Mamy grupkę około 25-30 podopiecznych i na własnym przykładzie ich uczymy, że mają dać coś od siebie bezinteresownie i bezpłatnie - dodaje Joanna Kurzyk.

Wolontariusze Fundacji ozdobią ściany w aż pięciu salach chorych, żartobliwie nazywanych przez personel rudzkiej neonatologii salami VIP.

- Robię zdjęcia pomieszczeń, mniej więcej mierzę ich powierzchnię, w domu chwila czasu na przemyślenia i powstaje projekt. Ustalamy wspólnie jakie mamy finanse, część materiałów na ozdoby kupujemy, część sami tworzymy, bardzo często włączają się w to także dzieci - wycinają, naklejają - wyjaśnia Beata Trocha, przyjaciel Fundacji „Anioły w piżamkach”.

Lekarze, pielęgniarki i położne rudzkiej neonatologii podkreślają zgodnie, że w przyjaznych warunkach przyjemniej będzie przebywać małym pacjentom i ich rodzicom.