Wojskowi organizują zbiórkę krwi podczas Przystanku Woodstock

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2013 15:36

Już po raz trzeci autobus z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie uczestniczył w zbiórce krwi podczas Przystanku Woodstock. Tegoroczna, 19. edycja festiwalu organizowanego w Kostrzynie nad Odrą, rozpoczęła się w czwartek (1 sierpnia) i potrwa do soboty.

Wojskowi organizują zbiórkę krwi podczas Przystanku Woodstock

- W ubiegłym roku na festiwalu bawiło się ponad 500 tysięcy osób, a na scenie wystąpiło blisko siedemdziesiąt zespołów. Uczestnicy jednej z największych letnich imprez muzycznych w Europie oraz mieszkańcy Kostrzyna stanęli na wysokości zadania. Udało się zebrać 150 jednostek krwi. Wśród dawców nie zabrakło również służb mundurowych - przypomina ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzecznik prasowy Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia

- Liczymy na podobną aktywność w najbliższych dniach. Mamy też nadzieję, że tegoroczna akcja pod hasłem Krew Dla Wszystkich zyska nowych zwolenników - zachęca dyrektor Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa kmdr Izabela Gadzalińska.

Podczas festiwalu autobus WCKiK będzie zaparkowany w centrum miasta na Placu Wojska Polskiego, niedaleko dworca PKP. Rejestracja dawców krwi będzie się odbywać w: czwartek, 1.08 od 9.30 do 17.00, piątek, 2.08 od 9.30 do 17.00, sobota, 3.08 od 8.30 do 15.00.

- Tym razem do współpracy zaangażowaliśmy wolontariuszy, którzy działać będą w terenie po to, aby pozyskać nowych festiwalowych dawców. Inicjatywa zorganizowania poboru krwi podczas festiwalu daje dodatkową możliwość dotarcia do wielu młodych, zdrowych i silnych ludzi, którzy chcą zrobić coś na rzecz innych w dobrej sprawie - opowiada zastępca dyrektora WCKiK płk Cezary Kostrzewa.

Na co dzień Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaopatruje w krew nie tylko szpitale wojskowe, ale także wspiera zasobami wszystkie cywilne placówki medyczne w kraju. Krew pobrana przez pracowników WCKiK służy zarówno żołnierzom jak i wszystkim obywatelom.

Dawcą krwi lub może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat o masie ciała przynajmniej 50 kg. Należy posiadać przy sobie ważny dokument ze zdjęciem stwierdzający tożsamość. Oprócz tego potrzebny jest też numer PESEL oraz adres zameldowania.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum