Włoskie ministerstwo zdrowia wprowadziło czerwony alert w 11 miastach. Przyczyną wielkie upały

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2019 14:30

W 11 miastach we Włoszech obowiązuje w poniedziałek najwyższy stopień alarmu z powodu upałów. Temperatura przy gruncie sięga 50 stopni Celsjusza.

Włoskie ministerstwo zdrowia wprowadziło czerwony alert w 11 miastach. Przyczyną wielkie upały
Ten stopień alarmu oznacza stan zagrożenia dla zdrowia wszystkich osób Fot. Archiwum

Tzw. czerwony alert wprowadziło ministerstwo zdrowia w Rzymie, Bolzano, Trieście, Bolonii, Florencji, Ankonie, Latinie, Rieti, Campobasso, Frosinone i w Perugii. Temperatury sięgają tam 40 stopni.

Ten stopień alarmu oznacza stan zagrożenia dla zdrowia wszystkich osób, a nie tylko starszych, dzieci i cierpiących na chroniczne choroby.

We wtorek stan alarmowy panować będzie w sześciu miastach: w Rzymie, Campobasso, Frosinone, Perugii, Rieti i w Palermo. Dotkliwy upał ustąpi na północy Włoch.

Na podstawie obserwacji prowadzonej przez satelity ustalono, że w niektórych rejonach kraju - zwłaszcza w stołecznym regionie Lacjum, w Apulii, w Kampanii, Toskanii, na Sycylii i na Sardynii - temperatura przy gruncie sięga 50 stopni. Wskazują na to zdjęcia przekazane przez satelitę Sentinel 3 programu obserwacji Ziemi Copernicus.

"Włochy płoną z gorąca. To musi być trudny dzień dla personelu pierwszej pomocy i lekarzy" - takim komentarzem opatrzono zdjęcia na profilu Copernicus na Twitterze.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum