Włoski sposób na dziury w jezdni: bezpłatne wizyty u fizjoterapeutów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 października 2017 10:37

Kierowcy z Rzymu, którzy skarżą się na problemy z plecami, kręgosłupem czy szyją z powodu licznych dziur w jezdniach, mają prawo do bezpłatnych wizyt u fizjoterapeutów. Umożliwiła im to organizacja obrony praw konsumentów.

Włoski sposób na dziury w jezdni: bezpłatne wizyty u fizjoterapeutów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wyboje i dziury w drogach to codzienna udręka tysięcy kierowców i motocyklistów w Wiecznym Mieście. Jego władzom zarzuca się bezradność wobec tego problemu oraz zaniedbania.

W obronie wszystkich użytkowników dróg: kierowców samochodów osobowych i autobusów, taksówkarzy i motocyklistów stanęło prężnie działające włoskie stowarzyszenie konsumenckie Codacons.

Odnotowało ono na podstawie sondażu przeprowadzonego wśród farmaceutów i ortopedów, że w stolicy w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosła sprzedaż leków na bóle mięśni i kończyn, a także liczba przypadków problemów z kręgami szyjnymi, plecami i kręgosłupem. To wszystko - twierdzi  organizacja powołując się na ustalenia specjalistów - ma związek z pogarszającym się stanem dróg.

Stowarzyszenie zawarło porozumienie z grupą fizjoterapeutów, oferującym bezpłatne wizyty kontrolne tym, którzy cierpią na bóle pleców i podobne dolegliwości z powodu ulicznych dziur, na jakich skaczą ich auta.

Jednocześnie działacze Codacons zobowiązali się do udzielenia pomocy prawnej osobom, u których stwierdzone zostaną urazy i schorzenia, będące konsekwencją dziurawych jezdni. Organizacja ogłosiła, że pomoże im w ubieganiu się o odszkodowanie od władz Rzymu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum