Włoski psychiatra radzi jak cieszyć się życiem w Sylwestra

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 grudnia 2016 08:43

Prawie połowa Włoszek odczuwa stres związany z przygotowaniem sylwestrowego przyjęcia - to wynik sondażu, przeprowadzonego wśród pań domu. Ankieta wskazuje, że kobiety obawiają się negatywnych ocen wystawionych przez gości.

Włoski psychiatra radzi jak cieszyć się życiem w Sylwestra
85 proc. Włochów powita nowy rok kolacją w domu Fot. John Haslam:Flickr (CC BY 2.0).jpg

W ankiecie przeprowadzonej wśród kilku tysięcy kobiet tuż przed powitaniem nowego roku, 48 proc.  przyznało, że jest to dla nich bardzo stresujące wydarzenie.

Podstawowym powodem stresu 82 proc. pań domu jest chęć przygotowania menu, które wszystkich usatysfakcjonuje. To oznacza też obawy dotyczące potraw dla osób z alergiami, wegetarian i weganów. Ponad dwie trzecie Włoszek martwi się, jak poradzi sobie z zaproszonymi gośćmi, a połowa, czy nakłoni swego partnera do pomocy i współpracy.

Jak zauważają eksperci cytowani przez Ansę, stres z powodu przygotowań do ostatniej kolacji w roku jest silniejszy od radości z tego uroczystego wydarzenia. Jest on też przyczyną błędów i gaf - podkreślają specjaliści.

- Kobiety często cierpią z powodu poczucia niepewności i obawiają się negatywnych ocen. To błędnie prowadzi je do przekonania, że muszą zdobyć się na wyjątkowe wyczyny, także w kuchni, by uniknąć dezaprobaty - mówi włoskiej agencji psychiatra z centrum medycznego w Mediolanie Michele Cucchi. Taka postawa, jak dodaje, wyklucza możliwość cieszenia się życiem.

Z sondażu przeprowadzonego przez federację handlu i usług wynika, że 85 proc. Włochów powita nowy rok kolacją w domu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum