Włochy: śledztwo ws. skręconej kostki objęło 68 lekarzy!

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 października 2015 08:24

Rekordową liczbę 68 lekarzy objęto w Turynie śledztwem w sprawie domniemanych zaniedbań w dwóch szpitalach, gdzie leczono pacjenta ze skręconą kostką. Zakończyło się to amputacją nogi do kolana. Podejrzani są wszyscy lekarze, którzy mieli kontakt z pacjentem.

Włochy: śledztwo ws. skręconej kostki objęło 68 lekarzy!
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To było banalne skręcenie nogi w kostce - powiedział włoskim mediom 22-letni informatyk z Piemontu, który doznał kontuzji wiosną tego roku w trakcie zabawy z przyjaciółmi. Spadł z murku o wysokości półtora metra. Z bardzo obolałą, skręconą nogą trafił na pogotowie.

Z relacji mężczyzny i jego rodziny wynika, że lekarze, którzy udzielili mu pierwszej pomocy, zapewnili go wtedy, że szybko zacznie normalnie chodzić i doradzali zastosowanie wkładki ortopedycznej.

U kontuzjowanego doszło jednak do całej serii powikłań w układzie naczyniowym, w rezultacie których przeszedł 10 zabiegów chirurgicznych. Ale i to nie pomogło. Rodzina pacjenta wyjaśniła, że lekarze pytani o przyczynę komplikacji, nie udzielali żadnych odpowiedzi. Nie zmienili również opatrunku z bandaża, mimo że sugerowano, iż jest nieodpowiedni.

Powikłania okazały się tak poważne, że niedawno młody Włoch został poddany amputacji nogi do kolana.

W związku z podejrzeniem błędu lekarskiego, który we Włoszech określa się jako przypadek "chorej służby zdrowia", prokuratura w Turynie wszczęła śledztwo w sprawie. Dochodzeniem dotyczącym zarzutu nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała objęto 68 lekarzy z miejscowego pogotowia i publicznego szpitala, gdzie mężczyzna został najpierw opatrzony, a potem był leczony.

- Chcę wiedzieć, co się stało od początku do końca, chcę poznać prawdę - powiedział mężczyzna, cytowany przez Ansę.

Podkreśla się, że ze względu na rozmiary śledztwa będzie to jedno z najbardziej spektakularnych dochodzeń w sprawie podejrzenia błędu medycznego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum