Włochy: skandal - zabawy personelu na oddziale intensywnej terapii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2011 18:59

Dyrekcja oddziału służby zdrowia w Grosseto w środkowych Włoszech zawiesiła w obowiązkach dwóch lekarzy i pięciu pielęgniarzy po tym, gdy na Facebooku znaleziono ich zdjęcia z oddziału intensywnej terapii, gdzie bawili się i palili papierosy w pobliżu pacjentów.

Włochy: skandal - zabawy personelu na oddziale intensywnej terapii

Skandaliczne zachowanie personelu medycznego ze szpitala "Misericordia e dolce" (Miłosierdzie i słodycz) w Grosseto w środkowych Włoszech ujawnił miejscowy dziennik z Toskanii, który zareagował na sygnał od czytelniczki oburzonej fotografiami.

Znalazła ona na profilu jednego z pracowników kliniki zdjęcia siedmiu pracowników oddziału, którzy dla żartów obwiązują się bandażami, oblepiają plastrami i palą papierosy na oddziale, gdzie leżą także pacjenci w stanie śpiączki.

W reakcji na ten artykuł wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec sprawców tych zachowań, którzy natychmiast zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków.

Według dotychczasowych ustaleń natychmiast podjętego dochodzenia do czynów tych doszło około półtora roku temu. Miejscowe władze medyczne uznały postępowanie lekarzy i personelu pielęgniarskiego za ciężkie naruszenie dyscypliny, "obraźliwe dla pacjentów".

Ponadto w wydanym komunikacie terenowy oddział służby zdrowia wyraził oburzenie i zdumienie tym, co się stało w szpitalu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum