Włochy: premier poprosił parę celebrytów, by przekonali młodzież do maseczek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 października 2020 21:32

Premier Włoch Giuseppe Conte poprosił małżeństwo celebrytów: blogerkę modową Chiarę Ferragni i rapera Fedeza, aby zaapelowali, zwłaszcza do młodzieży, o noszenie maseczek. O telefonie szefa rządu 31-letni gwiazdor poinformował w mediach społecznościowych.

Włochy: premier poprosił parę celebrytów, by przekonali młodzież do maseczek
Fot. Shutterstock

W nagraniu zamieszczonym w internecie Fedez powiedział: - Wczoraj otrzymaliśmy bardzo nieoczekiwany telefon; skontaktował się z nami prezes Rady Ministrów, który poprosił o pomoc mnie i moją żonę, byśmy wezwali ludność, zwłaszcza młodzież do używania maseczek.

- Znajdujemy się w bardzo delikatnej sytuacji. Włochy nie mogą absolutnie pozwolić sobie na nowy lockdown - dodał artysta z Mediolanu. Wskazywał, że los i przyszłość kraju zależą od poczucia odpowiedzialności każdej osoby.

- Małym gestem możemy uniknąć najgorszego scenariusza, jaki przeżyliśmy w minionych miesiącach. Dlatego proszę was - noście maseczki - mówił Fedez.

W szczycie epidemii w marcu Ferragni i Fedez zainaugurowali zbiórkę pieniędzy na utworzenie dodatkowego oddziału intensywnej terapii w szpitalu San Raffaele w Mediolanie. Oddział został utworzony w rekordowym tempie dwóch tygodni od rozpoczęcia zbiórki, a ufundowało go 200 tys. osób z całego świata.

"To dobra strona internetu" - tak akcję tę podsumowała wtedy Chiara Ferragni, której profil na Instagramie obserwuje ponad 21 mln osób.

Z Rzymu Sylwia Wysocka - PAP

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum