Włochy: pracownicy ochrony zdrowia zatrzymani za uchylanie się od pracy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 listopada 2010 22:35

24 pracowników ochrony zdrowia z Brindisi na południu Włoch aresztowano w poniedziałek (15 listopada) za uchylanie się od pracy i oszustwa na szkodę narodowego funduszu zdrowia. Wszyscy - wśród nich lekarze i pielęgniarki - oddawali kolegom swoje karty pracy do podbicia.

Włochy: pracownicy ochrony zdrowia zatrzymani za uchylanie się od pracy

Seria przeprowadzonych przez karabinierów zatrzymań, zakończonych umieszczeniem w areszcie domowym, to przejaw zdecydowanej walki władz z lenistwem, głównie wśród pracowników administracji oraz plagą fałszywych zwolnień.

Tym razem proceder polegał na tym, że pracownicy regionalnego oddziału ochrony zdrowia w Apulii powierzali swoje karty pracy do podbicia zaufanym osobom. Brali pieniądze za dyżury, podczas gdy faktycznie nie pracowali.

W rezultacie czas oczekiwania na wyniki badań, wizyty lekarskie i zabiegi był w publicznych placówkach w Brindisi coraz dłuższy, a pacjenci byli zmuszeni do korzystania z usług prywatnych lecznic.

Wśród zatrzymanych jest czterech lekarzy, dziewięć pielęgniarek i pielęgniarzy, technik radiolog, ośmioro pracowników administracji i dwie salowe. Śledztwem w tej samej sprawie objęto także 45 innych osób.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum