Włochy: powstało Muzeum Homeopatii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2013 09:10

Drugie - po Stuttgarcie - na naszym kontynencie muzeum dedykowane jest historii i teraźniejszości homeopatii, która została zaproponowana po raz pierwszy pod koniec XVIII w. przez niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna (1753- 1834).

Włochy: powstało Muzeum Homeopatii
Narodziny koncepcji homeopatii, polegającej na podawaniu wysoce rozcieńczonych substancji, szczegółowo przypomniano w muzeum, które znajduje się na rzymskim Piazza Navona w miejscu, gdzie przez 50 lat działała Akademia Homeopatii.

W tej nowej placówce na mapie muzeów w Wiecznym Mieście, mającej także patronat Ministerstwa Kultury, znajdują się bogate archiwa pierwszych lekarzy z przełomu XVIII i XIX wieku, zwolenników homeopatii.

Jest tam też bogata kolekcja tekstów naukowych na temat tej metody leczenia, określanej zasadą: "podobne należy leczyć podobnym" oraz preparatów homeopatycznych z różnych okresów.

Wstęp do muzeum jest bezpłatny. Na miejscu można uzyskać również poradę medyczną. Szacuje się, że w liczących 60 milionów mieszkańców Włoszech homeopatię stosuje około 8 milionów.


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum