Włochy: nieoczekiwana wizyta papieża w ośrodku dla niewidomych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2017 19:00

Papież Franciszek złożył w piątek po południu (31 marca) niezapowiedzianą wcześniej wizytę w ośrodku dla niewidomych w Rzymie. To kontynuacja tak zwanych piątków miłosierdzia z zakończonego w grudniu roku świętego.

Włochy: nieoczekiwana wizyta papieża w ośrodku dla niewidomych
W piątkowe popołudnie papież Franciszek nieoczekiwanie opuścił Watykan i udał się do ośrodka, w którym przebywają niewidomi dorośli oraz dzieci. Fot. archiwum

W piątkowe popołudnie Franciszek nieoczekiwanie opuścił Watykan i udał się do ośrodka, w którym przebywają niewidomi dorośli oraz dzieci. Spotkał się tam z kilkudziesięcioma podopiecznymi regionalnego centrum w Wiecznym Mieście, które zajmuje się pomocą i integracją społeczną osób niewidzących. Wśród uczęszczających do ośrodka jest pięćdziesięcioro dzieci, które uczą się tam pokonywania trudności codziennego życia.

Wizyta ta, jak wyjaśniono w Watykanie, nawiązuje do tzw. piątków miłosierdzia. Wtedy co miesiąc papież odwiedzał miejsca związane z cierpieniem i ubóstwem. Był wówczas m.in. w stołówce dla ubogich, klinikach dla osób ciężko chorych, w hospicjum i w ośrodku dla osób wychodzących z nałogów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum