Włochy: kolejna kłótnia lekarzy - noworodek w śpiączce

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 września 2010 09:35

Na porodówce szpitala w Mesynie znów doszło do awantury pomiędzy lekarzami, którzy nie mogli dojść do porozumienia w sprawie "cesarki". Rodzice noworodka złożyli zawiadomienie o przestępstwie.

Włochy: kolejna kłótnia lekarzy - noworodek w śpiączce
Do nagłośnionego przez włoskie media zdarzenia doszło przed tygodniem, a przedmiotem kłótni lekarzy było to, czy dziecko ma się urodzić w sposób naturalny czy też za pomocą cesarskiego cięcia.

Według rodziców noworodka, w trakcie kilkugodzinnego, ciężkiego porodu doznał on niedotlenienia mózgu. Gdy kobieta rodziła dziecko, trzej obecni na sali lekarze kłócili się o dalsze postępowanie i sens przeprowadzenia cesarskiego cięcia, za którym opowiadał się jeden z nich. Dwóch, wśród nich ordynator oddziału, było przeciw.

W rezultacie decyzji ordynatora, podjętej po awanturze, chłopczyk urodził się w sposób naturalny. Od tygodnia przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej i utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Prokuratura wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

To nie pierwszy taki przypadek. Przypomnimy: pod koniec sierpnia w innym szpitalu w Mesynie na Sycylii doszło do bójki położników na sali porodowej, która opóźniła przeprowadzenie cesarskiego cięcia. U dziecka stwierdzono w rezultacie uszkodzenie mózgu. Również w tej sprawie trwa śledztwo. Włoski minister zdrowia Ferruccio Fazio publicznie przeprosił za ten incydent.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum