×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Włochy: kobiety najczęściej ulegają urazom w domu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia06 października 2012 16:22

Dom jest najbardziej niebezpiecznym miejscem dla kobiet we Włoszech - wynika z ogłoszonego raportu. Każdego roku 400 tysięcy kobiet trafia na pogotowie i do szpitala z powodu wypadków w domu. 110 tysięcy z nich odnosi obrażenia podczas prac domowych.

Włochy: kobiety najczęściej ulegają urazom w domu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Sprzątanie, pranie, a przede wszystkim przygotowywanie posiłków - to najbardziej niebezpieczne czynności domowe.

Codzienne prace porządkowe i kuchenne stanowią jedną z najczęstszych przyczyn zgłoszeń kobiet na pogotowie (28 proc.) obok tak prostej czynności, jak chodzenie po domu (30 proc.) - podkreślono w raporcie opracowanym przez Naczelny Instytut Zdrowia.

Według statystyk, co trzecia kobieta w Włoszech w wieku od 18 do 65 lat uległa wypadkowi w domu. Dane wskazują też, że rocznie 900 Włoszek doznaje trwałego inwalidztwa w rezultacie takiego zdarzenia.

Do dwóch trzecich wypadków dochodzi w kuchni. Na drugim miejscu jest sypialnia (9 proc.), a na trzecim - pokój dzienny (7 proc.). Najczęściej zdarzają się skaleczenia i upadki, a także poparzenia.

W związku z masowością tego zjawiska, które dotyczy przede wszystkim niepracujących zawodowo gospodyń domowych, we Włoszech wprowadzono dla nich ubezpieczenie od wypadków podczas prac w domu. Cena takiej polisy to około 13 euro rocznie. Zainteresowanie nimi jest jednak niewielkie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze