Włochy: 1,3 mln osób uzależnionych od hazardu, leczy się 12 tysięcy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 lipca 2019 10:17

Ponad 1,3 mln osób we Włoszech jest uzależnionych od hazardu, ale tylko 12 tys. leczy się z uzależnienia. Co roku Włosi wydają na gry hazardowe ok. 100 mld euro; przeciętnie każdy mieszkaniec kraju wydaje na ten cel 1780 euro.

Włochy: 1,3 mln osób uzależnionych od hazardu, leczy się 12 tysięcy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W opublikowanym raporcie przedstawiono dane dotyczące legalnego hazardu, na który mieszkańcy Italii wydali w ub.r. 106,8 miliarda euro, o 3 punkty procentowe więcej niż w roku poprzednim. Trzy lata temu suma ta wynosiła ok. 84 mld euro.

Jak podkreślono, wśród tych osób jest wielu graczy okazyjnych. Ale rośnie też liczba przypadków określanych jako patologiczne, gdy gry zaczynają mieć destrukcyjny wpływ na życie osobiste, rodzinne i zawodowe graczy. Skłoniło to władze do uchwalenia w 2018 r. przepisów, które mają pomagać w walce z hazardem. To m.in. zakaz reklamy i ograniczenia w dostępie do automatów do gier.

Tylko niewielki odsetek hazardzistów, bo ok. 12 tys. uzależnionych, zdecydował się na leczenie. Ponieważ jednak liczba nałogowych graczy rośnie, eksperci położyli nacisk na potrzebę szkolenia specjalistycznego personelu medyczno-sanitarnego.

Publikacja tych danych zbiegła się w czasie z prawdziwą gorączką wokół włoskiej gry liczbowej, SuperEnalotto. Kumulacja przed czwartkowym losowaniem wzrosła do 190 milionów euro. Główna wygrana nie padła od roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze