Wkrótce na rynek trafi 1 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk. Z produkcją rusza Orlen Oil

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2020 15:30

Spółka Orlen Oil z Grupy Orlen rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji rąk w swym zakładzie produkcyjnym w Jedliczu. W ciągu dwóch tygodni na rynek trafi 1 mln litrów produktu. W pierwszej kolejności zostaną w niego zaopatrzone instytucje publiczne - podał PKN Orlen.

W supermarketach i drogeriach półki, na których stały żele i chusteczki antybakteryjne świecą pustkami. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

- Spółka Orlen Oil z miejsca podjęła działania zmierzające do uruchomienia produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Nasze laboratoria pracują nad tym od kilku dni. Wykorzystujemy możliwości techniczne firmy, aby włączyć się działania związane z ochroną przed koronawirusem. Chcemy jak najszybciej odpowiedzieć na oczekiwania Polaków i zwiększyć ich bezpieczeństwo - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w środowym komunikacie spółki.

Jak podkreślił płocki koncern, "w najbliższych dniach rozpocznie się masowa produkcja płynu do dezynfekcji rąk przez Orlen Oil".

- W ciągu 2 tygodni na rynek trafi 1 mln litrów produktu. W pierwszej kolejności zostaną w niego zaopatrzone instytucje publiczne - zapowiedział PKN Orlen.

Spółka podała jednocześnie, że płyn dezynfekujący będzie również dostępny w sieci jej stacji paliw, do której należy ok. 1800 placówek w całej Polsce.

W środę (4 marca) rano minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w nocy potwierdzono w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa. Pacjent jest hospitalizowany w Zielonej Górze w Szpitalu Uniwersyteckim - na oddziale zakaźnym.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum