Wkrótce IV Łódzkie Senioralia. Głównym partnerem Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2017 18:07

Około 700 wydarzeń z dziedziny kultury, zdrowia, sportu i edukacji znalazło się w programie IV Łódzkich Senioraliów, które rozpoczną się w sobotę (13 maja) i potrwają dwa tygodnie. Celem organizowanej przez łódzki magistrat imprezy jest zachęcenie osób 60 plus do aktywnego stylu życia.

Wkrótce IV Łódzkie Senioralia. Głównym partnerem Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Fot. Shutterstock

- Już po raz czwarty zapraszamy łódzkich seniorów - oraz ich bliskich, bo jak przekonałam się goszcząc na tych imprezach w latach ubiegłych, biorą w nich udział całe rodziny - do zapoznania się z bogatą ofertą wydarzeń i skorzystania z nich. W ubiegłym roku w Senioraliach wzięło udział przeszło 50 tys. osób. Liczymy, że w tym uczestników będzie jeszcze więcej - podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na konferencji w środę.

Łódzkie Senioralia zostaną zainaugurowane w sobotę w pasażu Schillera plenerowym koncertem Krzysztofa Krawczyka. Seniorzy otrzymają tego dnia symboliczne klucze do miasta.

- Przez następne dwa tygodnie będą rządzili Łodzią; chcemy, by poczuli, że są gospodarzami miasta i mogą korzystać z wszelkich przywilejów. Zachęcamy do odbierania Miejskich Kart Seniora, dzięki którym m.in. w czasie Senioraliów będzie można podróżować komunikacją miejską za darmo - niezależnie od wieku seniora, bo na co dzień bezpłatne przejazdy dostępne są od 70. roku życia - zaznaczyła prezydent.

Magistrat, który jest organizatorem Senioraliów, zaplanował ok. 700 wydarzeń, przygotowanych we współpracy ze 125 partnerami. Głównym partnerem będzie Uniwersytet Medyczny w Łodzi, który współorganizuje Ogólnopolski Konkurs Drzewo Pokoleń - ma on na celu wyłonienie i uhonorowanie organizacji pozarządowych, firm, instytucji, jak i samych seniorów - realizujących projekty z dziedziny zdrowego i aktywnego starzenia się oraz podejmujących działalność przyczyniającą się do poprawy jakości życia osób 60 plus.

Z okazji imprezy wydano informator, który rozprowadzany będzie w miejskich instytucjach, a także w czasie koncertu inauguracyjnego. Zawiera on pełny spis 700 wydarzeń podzielonych na pięć kategorii: edukacja, kultura, sport i rekreacja, porady/drzwi otwarte oraz zdrowie.

Wykłady, wycieczki, warsztaty, zajęcia komputerowe, wydarzenia kulturalne, porady z dziedziny zdrowia i urody odbywać się będą na terenie całej Łodzi. Osoby posiadające Miejską Kartę Seniora będą mogły skorzystać ze zniżek do 50 proc. na produkty i usługi oferowane przez 125 partnerów Senioraliów.

Na zakończenie zaplanowano galę konkursu Drzewo Pokoleń, której towarzyszyć będzie koncert Ewy Bem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum