Wizyta u lekarza specjalisty za złotówkę

Autor: Polska Lokalna/Rynek Zdrowia • • 22 września 2008 09:26

Badania wzroku, słuchu, ciśnienia tętniczego czy w końcu wydolności układu oddechowego, za symboliczną złotówkę przeprowadzić można było podczas festynu promującego zdrowy tryb życia, jaki w weekend zorganizowano w Sobótce. Festyn odbywał się pod patronatem burmistrza miasta i gminy Sobótka.

Wspomniane usługi medyczne to tylko część z tych, do których dostęp za kwoty w granicach 1-5 zł mieli goście Festynu Zdrowia. Mierzono poziom cukru, hemoglobiny, cholesterolu, gęstość kości w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy. Dostępne były testy skórne mające określić rodzaje uczuleń i alergii.

Symboliczna cena i dostępność wszystkich specjalistów sprawiły, że na plac obok kościoła św. Anny w Sobótce ściągnęły tłumy.

Miasto pełne było plakatów informujących o imprezie, dodatkowo miejscowy proboszcz, ks. dziekan Edward Jurek, już od dwóch tygodni zachęcał parafian, a w szczególności parafianki, do odwiedzenia festynu i skorzystania ze skierowanej do nich oferty, zawierającej także badanie piersi.

Do dyspozycji odwiedzających byli także lekarze: kardiolog, ortopeda, reumatolog, diabetolog i inni. Na miejscu można było także wykonać niektóre usługi. Szczególną popularnością cieszyły się EKG i coraz powszechniej stosowana krioterapia.

Dochód z loterii oraz opłat za badania i porady specjalistów organizatorzy - Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych "AS" oraz Przychodnia Rodzinna Kajderowicz i Biliński przeznaczyć zamierzają na cele statutowe stowarzyszenia.

W organizację festynu poza wspomnianymi instytucjami włączył się w tym roku także Urząd Miasta i Gminy w Sobótce dofinansowując organizację festynu oraz Ślężański Ośrodek Kultury, zapewniając obsługę muzyczną i akustyczną.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum