Wisła: Bieg po Nowe Życie – celebryci wesprą ideę transplantacji

Autor: Marek Szafrański - PAP/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2018 15:54

Gwiazdy kina i estrady, dziennikarze i sportowcy, a przede wszystkim osoby po przeszczepach, będą promować ideę transplantacji, uczestnicząc w Biegu po Nowe Życie, który 7 kwietnia odbędzie się w Wiśle - poinformował rzecznik imprezy Tomasz Furtak.

Będą promować ideę transplantacji, uczestnicząc w Biegu po Nowe Życie Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podkreślił, jest to największa w Polsce społeczna inicjatywa promująca transplantacje organów. Organizatorzy promują także zdrowy styl życia.

Uczestnicy Biegu po Nowe Życie będą rywalizowali w marszu nordic walking na trasie wytyczonej w parku im. Kopczyńskiego.

Tomasz Furtak poinformował, że udział w tegorocznej edycji potwierdzili już m.in. dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich Grzegorz Kotowicz, dziennikarze - Marta Kuligowska, Jerzy Mielewski, Damian Michałowski i Michał Olszański, grafik Andrzej Pągowski, kucharz Dariusz Kuźniak, wokalistka Sabina Sago, aktorzy - Małgorzata Potocka, Jarosław Jakimowicz, Bartosz Obuchowicz i Krzysztof Wieszczek, mistrzyni taekwondo Natalia Rybarczyk, bokser Paweł Kołodziej, karateka Tomasz Puzon, psycholog Jacek Walkiewicz.

Jak dodał, podczas gali w przeddzień biegu, osobom oraz instytucjom, które szczególnie zasłużyły się dla polskiej transplantologii zostaną wręczone nagrody "Drugiego Życia".

Projekt powstał z inicjatywy sportowca Przemysława Salety oraz Beaty Jurkschat, która zajmuje się promocją projektów społeczno-sportowych. Pierwszy bieg odbył się w 2011 r. na Kubalonce i w Wiśle. Zawodom patronowała ówczesna para prezydencka - Bronisław i Anna Komorowscy. Wówczas na starcie stanęło 14 sztafet. - Teraz będzie ich znacznie więcej - zapowiedział rzecznik Tomasz Furtak.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum