Wieniec od prezydenta Obamy i narodu amerykańskiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2010 20:20

Wieniec od prezydenta USA Baracka Obamy i narodu amerykańskiego złożył w pod Krzyżem Katyńskim w Krakowie ambasador USA w Polsce Lee Feinstein po pogrzebie pary prezydenckiej.

Wieniec został ułożony z kwiatów w kolorze amerykańskiej flagi: czerwonych, białych i granatowych; na białej szarfie napisano: „From President Barack Obama and The People of America”.

Lee Feinsteinowi towarzyszyli pod Krzyżem Katyńskim pracownicy Ambasady USA oraz konsulatu. Wieniec złożyli w milczeniu przed rozpoczęciem się ceremonii pogrzebowej Prezydenta RP i Pierwszej Damy.

– Jestem tutaj z moimi współpracownikami, aby wziąć udział w tych podniosłych uroczystościach i oddać cześć nie tylko Prezydentowi i Pierwszej Damie, ale również wszystkim Polakom, że okazali tak wielką wytrzymałość w ostatnich dniach – powiedział Feinstein. Jak podkreślił, prezydent Obama do soboty (17 kwietnia) wieczorem zwlekał z odwołaniem swojej wizyty w Polsce, ale niestety nie mógł przylecieć.

Barack Obama miał uczestniczyć w pogrzebie pary prezydenckiej w Krakowie, ale w sobotę (17 kwietnia) wieczorem odwołał swój przylot z powodu chmur pyłu wulkanicznego zalegających nad Europą po wybuchu wulkanu na Islandii.

Prezydent USA w sobotniej (17 kwietnia) rozmowie telefonicznej z marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim przekazał osobiste wyrazy współczucia rodzinom ofiar tragedii oraz całemu narodowi polskiemu z powodu śmierci tak wielu polskich patriotów. Prosił o przekazanie kondolencji rodzinie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zapewnił także, że Polska jest jednym z najbliższych przyjaciół i sojuszników USA, i cały naród amerykański jest głęboko wstrząśnięty tragedią, która dotknęła Polaków.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum