Wielkopolskie: zbierają książki dla pacjentów

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 19 września 2013 14:44

Po raz kolejny pracownicy spółki ''Szpitale Wielkopolski'' i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego rozpoczęli zbiórkę książek w ramach akcji ''Bookcrossing - Na zdrowie''.

Wielkopolskie: zbierają książki dla pacjentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zebrane podczas książki trafią do szpitali i przychodni lekarskich podległych samorządowi województwa wraz z półkami i plakatami promującymi ideę uwalniania - przekazywania dalej - książek.

- Spółka ''Szpitale Wielkopolski'', która w lutym po raz pierwszy przygotowała projekt pt. Bookcrossing - Na zdrowie'' chce, by w każdej placówce medycznej podległej wielkopolskiemu urzędowi marszałkowskiemu zostało wyznaczone miejsce na „uwolnione” książki.

Akcja została ogłoszona podczas wielkopolskich obchodów Światowego Dnia Chorego i zamierzamy ją kontynuować - wyjaśnia Jakub Jędrzejewski, wiceprezes ''Szpitale Wielkopolski” sp. z o.o.

Dodaje, że założeniem projektu jest, by podarować każdej placówce półkę, na którą będą trafiały ciekawe książki, a obok nich zawiesić plakat informujący o akcji i idei bookcrossingu.

Współorganizatorem akcji jest Departament Ochrony Zdrowia i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Marszałkowskiego, który prowadzi akcję wśród pracowników Urzędu. 

Podczas pierwszej zbiórki zebrano blisko 1500 książek. Każdy, kto chce uwolnić książkę, może ją dostarczyć do Departamentu Ochrony Zdrowia i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu przy ul. Piekary 17, piętro IX, pokój 901 - sekretariat w godzinach pracy placówki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum