Wielkopolskie: w sobotę w całym regionie 200 mandatów za odkryte nosy i usta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 października 2020 16:45

W sobotę w całej Wielkopolsce policjanci ukarali mandatami za niezakryte nosy i usta 200 osób, kolejne 185 pouczyli, a w 36 przypadkach skierowano do sądów wnioski o ukaranie – poinformowała w niedzielę (18 października) wielkopolska policja.

Wielkopolskie: w sobotę w całym regionie 200 mandatów za odkryte nosy i usta
Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował w niedzielę, że w całym regionie zanotowano 724 nowe przypadki zakażeń SARS-CoV-2. Fot. Shutterstock

Podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji powiedziała PAP, że według opinii funkcjonariuszy mieszkańcy regionu "są bardzo zdyscyplinowani". "Zgłoszeń i interwencji dotyczących łamania obostrzeń nie ma zbyt dużo" - zaznaczyła.

Liszczyńska podała, że w sobotę, w całym regionie policjanci za niezasłonięte nosy i usta ukarali mandatami łącznie 200 osób, kolejnych 185 pouczyli, a w 36 przypadkach skierowali wnioski do sądu.

- To nie jest tak, że policjanci w każdym przypadku karzą mandatem taką osobę. Wszystko zależy od sytuacji, od przebiegu interwencji, od rozmowy z osobą w stosunku do której jest podjęta interwencja - podkreśliła.

Od soboty wielkopolskie powiaty: gostyński, jarociński, krotoszyński, międzychodzki, ostrowski, poznański, rawicki, słupecki, wolsztyński i miasto Poznań znajdują się w czerwonej strefie, czyli obszarze z największymi restrykcjami dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował w niedzielę, że w całym regionie zanotowano 724 nowe przypadki zakażeń SARS-CoV-2.Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 15 tys. 363 zakażeń koronawirusem, z czego 7 tys. 306 to przypadki aktywne. 419 osób zmarło, a 7 tys. 638 wyzdrowiało.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum