Wielkopolskie: po raz kolejny będą wyróżniać "lekarzy z sercem"

Autor: Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2019 15:47

Ruszyła trzecia edycja konkursu Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dr. Kazimierza Hołogi, będącego wspólnym projektem samorządu województwa wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, promujący działalność charytatywną i społeczną lekarzy z regionu Wielkopolski. Nabór kandydatów potrwa od 2 lipca do 12 września 2019 roku.

Wielkopolskie: po raz kolejny będą wyróżniać "lekarzy z sercem"
Na zdjęciu: Artur de Rosier i Marzena Wodzińska podczas konferencji prasowej. Fot. materiały prasowe

Jak zaznaczał podczas konferencji 2 lipca 2019 roku Artur de Rosier - prezes ORL WIL, do konkursu mogą być zgłoszeni ci lekarze, którzy są najbliżej pacjenta, którzy potrafią być jak Kazimierz Hołoga, którego imieniem jest nazwany konkurs, którzy swoją postawą świadczą, jak można być cudownym człowiekiem i lekarzem, jak mieć intuicję diagnostyczną i potrafić poświęcić się dla pacjenta. Wicemarszałek Marzena Wodzińska - członek zarządu województwa wielkopolskiego mówiła o „poszukiwaniu Judymów”, podkreślając, że „warto wyróżniać lekarzy, którzy poza tym, że są świetnymi fachowcami, z pasją oddają się także działalności prospołecznej i charytatywnej”.

Celem inicjatywy jest uhonorowanie osób, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania.

Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz z powołania, społecznik i filantrop, który w drugiej połowie XX wieku realizował i wcielał w życie ideały lekarza, bez reszty oddanego pacjentom.

Laureatem I edycji konkursu (2017) został prof. dr hab. n. med. Jacek Łuczak. Wyróżnienie otrzymali: dr Bożena Janicka oraz dr Marek Daniel.

Laureatem II edycji konkursu (2018) została dr Anna Tarajkowska. Wyróżnienie otrzymali: dr Alicja Bartkowska-Śniatkowska, dr Szczepan Cofta i dr Edmund Waszyński.

Wzór karty zgłoszeniowej oraz logo konkursu można pobrać ze strony www.wil.org.pl na Stronie Głównej - rubryka Sprawy - zakładka Wielkopolski Lekarz z Sercem.

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: zdrowie@umww.pl, faksem (+48 61 62 66 351) lub pocztą: Departament Zdrowia, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61 – 714 Poznań.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum