Wielkopolskie: marszałek chce odwołania członka zarządu odpowiedzialnego za służbę zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2020 19:03

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak chce odwołania Marzeny Wodzińskiej z funkcji członka zarządu województwa. Wniosek w tej sprawie będzie poddany pod głosowanie w czasie poniedziałkowej sesji absolutoryjnej wielkopolskiego sejmiku.

Wielkopolskie: marszałek chce odwołania członka zarządu odpowiedzialnego za służbę zdrowia
Artur de Rosier i Marzena Wodzińska podczas konferencji prasowej. Fot. materiały prasowe

W przesłanym PAP w sobotę (27 czerwca) oświadczeniu marszałek Woźniak poinformował, że zwrócił się z wnioskiem do przewodniczącej sejmiku o odwołanie Marzeny Wodzińskiej z funkcji członka zarządu województwa wielkopolskiego w dniu 29 czerwca 2020 roku.

Dodał, że odwołanie Wodzińskiej jest konieczne, aby w obszarze jej dotychczasowych kompetencji, obowiązków i aktywności jako członka zarządu "usprawnić nadzór i zwiększyć efektywność Urzędu Marszałkowskiego oraz podległych jednostek".

"Dokonanie zmiany na stanowisku członka zarządu pozwoli ograniczyć istniejące ryzyko i poprawić funkcjonowanie samorządu we wskazanym obszarze" - ocenił Woźniak.

Wodzińska jako członek zarządu województwa odpowiada m.in. za służbę zdrowia. Jej działalność była krytykowana przez sejmikowych radnych opozycyjnego PiS, którzy na początku roku wnieśli wniosek o odwołanie Wodzińskiej z funkcji.

Według piątkowej publikacji poznańskiej "Gazety Wyborczej" także część radnych współrządzącej w wielkopolskim sejmiku KO zarzuca Wodzińskiej, że ta "nie radzi sobie ze służbą zdrowia, którą nadzoruje".

W publikacji "Wyborczej" przypomniano także o problemie wizerunkowym Wodzińskiej, która odpowiadając w zarządzie za profilaktykę antyalkoholową "dała sobie zrobić kontrowersyjne zdjęcia z piwem w ręku na festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą".

Według informacji "Gazety" Wodzińską ma zastąpić Paulina Stochniałek, do niedawna radna sejmiku z ramienia Nowoczesnej, która w połowie czerwca przeszła do Platformy Obywatelskiej.

W poniedziałek o godz. 11 rozpocznie się sesja sejmiku wielkopolskiego, podczas której odbędzie się głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium dla zarządu województwa, a poprzedzi je debata nad raportem o stanie województwa. 

Szymon Kiepel

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum