PAP/Rynek Zdrowia | 09-12-2018 20:55

Wielkopolskie: do poznańskich żłobków trafią oczyszczacze powietrza

Poznański samorząd zdecydował o zamontowaniu oczyszczaczy powietrza we wszystkich miejskich żłobkach. Urządzenia chronią najmłodszych poznaniaków nie tylko przed zanieczyszczeniami powietrza, ale także przed wirusami.

W żłobkach i przedszkolach, w których działają oczyszczacze powietrza, dzieci mniej chorują Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Na kupno urządzeń do 14 żłobków miasto przeznaczyło 175 tys. zł. Oczyszczacze wyposażone są w trzy filtry oraz w czujniki, który dostosowują pracę urządzeń do panujących w pomieszczeniach warunków.

- W 14 miejskich żłobkach jest ok. 100 sal, w których na co dzień przebywa ponad 1,2 tysiąca dzieci. To ważne, żeby oddychały zdrowym i czystym powietrzem - wskazywał prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Jak dodał, doświadczenia innych miast pokazują, że w żłobkach i przedszkolach, w których działają oczyszczacze powietrza, dzieci mniej chorują.

Poznański magistrat poinformował, że urządzenia do oczyszczania powietrza pojawią się również w nowym miejskim żłobku, który powstaje przy ul. Literackiej na Strzeszynie i będzie uruchomiony w ciągu najbliższych tygodni.