Wielkopolskie: Poznań rozszerza zakres usług dla seniorów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 września 2019 08:01

W ramach pakietu Poznań Viva Senior, starsi mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogą korzystać m.in. z usługi "Złota Rączka", czyli bezpłatnych drobnych napraw, a także z usługi "Taksówka dla seniora" - bezpłatnych usług transportowych dla osób mających trudności w samodzielnym poruszaniu się komunikacją publiczną.

Wielkopolskie: Poznań rozszerza zakres usług dla seniorów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Taksówką senior można dojechać do urzędu, lekarza specjalisty czy na cmentarz, by odwiedzić groby bliskich. W 2018 wykonano ponad 9 tys. takich kursów. Poznańscy seniorzy mogą także korzystać z miejskiej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, czy poprosić o bezpłatne umycie okien. Od maja 2019 roku do 27 czerwca wykonano 87 takich usług.

Nowym rodzajem pomocy oferowanej przez miasto jest bezpłatne sprzątanie grobów bliskich. Będą z niego mogli skorzystać poznaniacy, którzy skończyli 80 lat i mieszkają samotnie albo z osobą, która jest długotrwale chora lub ma ograniczoną sprawność.

"Aby skorzystać z pomocy, wystarczy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt: 61 646 33 44. Zgłaszający musi podać dane osobowe seniora (imię, nazwisko, wiek i PESEL) i dokładnie miejsce położenia grobu. Jeśli poda też adres mailowy, wówczas dostanie na skrzynkę zdjęcia nagrobka przed i po sprzątaniu. Zgłaszający powinien dokładnie opisać, jaki zakres usługi go interesuje - a jest w czym wybierać" - podał Urząd Miasta Poznania.

Do końca roku każdy uprawniony senior może tylko raz skorzystać z usługi.

Od października seniorzy będą mogli skorzystać także z pomocy przy poruszaniu się po największych poznańskich cmentarzach. "W ramach projektu zgłaszający będzie dowieziony spod bramy cmentarza do wskazanego grobu bliskiej osoby" - tłumaczył magistrat. Przewóz będzie kosztował złotówkę.

Anna Jowsa - PAP

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze