Wielkopolskie Porozumienie Zielonogórskie zmienia nazwę i logo

Autor: DMX, PPOZ/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2011 11:48

Wielkopolskie Porozumienie Zielonogórskie (WPZ) podjęło decyzję o zmianie tożsamości wizualnej związku. Organizacja przyjmuje nową nazwę - Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia (PPOZ) oraz nowe logo, żeby ostatecznie odciąć się od Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

Wielkopolskie Porozumienie Zielonogórskie zmienia nazwę i logo

Według Bożeny Janickiej zmiana nazwy  Wielkopolskiego Porozumienia Zielonogórskiego na Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia to naturalny etap rozwoju organizacji i ostateczne odcięcie się od Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

- Stało się to dopiero teraz, po trzech miesiącach od naszego wystąpienia z Federacji PZ, tylko dlatego, że takie mamy procedury wewnętrzne i decyzję o zmianie tożsamości wizualnej musiało podjąć walne zgromadzenie delegatów - dodaje Bożena Janicka.

Przypomnijmy, że 6 marca WPZ zrezygnowałio z przynależności do Federacji Porozumienie Zielonogórskie. Jak tłumczyła nam wówczas Bożena Janicka, Federacja przestała reprezentować stanowisko Wielkopolski, nie zajmowała się problemami sygnalizowanymi przez jej środowisko medyczne, dlatego WPZ postanowił mówić odrębnym głosem.

- Proces rebrandingu, jaki przechodzimy, odzwierciedla nasze pragnienie, aby tworzyć organizację o skali ogólnopolskiej otwartej dla wszystkich lekarzy POZ i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, dla których podstawowa opieka zdrowotna  jest warta tego, aby o nią walczyć - mówi Andrzej Masiakowski odpowiedzialny za strategię PPOZ.

Wraz ze zmianą nazwy i logotypu organizacja zamierza zmienić strategię marketongową. - Za chwilę zmieniamy także stronę www oraz wydajemy pierwszy numer gazety "Dla pacjenta" - mówi Ewa Węgier Szewczyk, członek zarządu PPOZ.

Jak zapewnia Bożena Janicka zmiana nazwy i logo nie oznacza zmian struktury organizacji. - Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia utrzyma dotychczasową politykę i dotychczasową strategię działania WPZ - dodaje.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum