Wielkopolskie: 70-latka oszukana podczas pokazu "sprzętu medycznego"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 grudnia 2018 15:45

70-letnia mieszkanka wielkopolskiego Pleszewa podczas pokazu tzw. sprzętu medycznego dała się namówić na zakup maty masującej za 7 tys. zł i nieświadomie podpisała umowę kredytową na kolejne tysiące - poinformowała w piątek PAP rzecznik prasowy pleszewskiej policji Monika Kołaska.

Wielkopolskie: 70-latka oszukana podczas pokazu "sprzętu medycznego"
70-latka nieświadomie podpisała umowę na zaciągnięcie kredytu w wysokości kilku tysięcy złotych. Fot. PTWP

70-letnia kobieta we wrześniu otrzymała zaproszenie na pokaz w Pleszewie, podczas którego firma prezentowała sprzęt medyczny.

Na spotkaniu okazało się, że w przeprowadzonym konkursie 70-latka wylosowała nagrody - noże, garnki, odkurzacz piorący i materace o łącznej wartości kilku tysięcy złotych.

- Aby otrzymać te przedmioty, kobieta musiała najpierw kupić matę masującą o wartości 7 tys. zł. Po pokazie okazało się, że 70-latka nieświadomie podpisała umowę na zaciągnięcie kredytu w wysokości kilku tysięcy złotych - powiedziała Monika Kołaska.

Oszukana kobieta odesłała wszystkie przedmioty i odstąpiła od umowy, jednak nie odzyskała wpłaconych za matę pieniędzy. Policjanci z Pleszewa wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia. 

PAP - Ewa Bąkowska

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum