Wielkopolska: Bożena Janicka Człowiekiem Roku 2014

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2015 17:15

Głos Wielkopolski wyróżnił Bożenę Janicką, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, tytułem ”Człowieka Roku 2014 regionu”. Plebiscyt przebiegał w II etapach - regionalnym i wielkopolskim. W tym ostatnim Janicka zajęła trzecie miejsce.

Wielkopolska: Bożena Janicka Człowiekiem Roku 2014
Fot. Archiwum

Bożena Janicka to specjalista medycyny rodzinnej i pediatrii z Konina, z ponad 25-letnim stażem. Jest kierownikiem NZOZ Poradnia Lekarska w Kazimierzu Biskupim. Jest również prezesem Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, które skupia około 3 tysięcy lekarzy i ponad 500 przychodni w Wielkopolsce. Wielokrotnie negocjowała postulaty podstawowej opieki zdrowotnej. Również w roku 2014 przez kilka miesięcy negocjowała z ministrem zdrowia i prezesem NFZ warunki umów dla lekarzy na 2015 rok.

- Fakt, że znaleźliśmy się w plebiscycie to wielkie zaskoczenie, ale i wyróżnienie dla wszystkich lekarzy rodzinnych oraz dostrzeżenie roli podstawowej opieki zdrowotnej w życiu społecznym i publicznym - powiedziała Bożena Janicka odbierając statuetki 26 lutego w Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum