×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wielka Brytania: powodem spadku aktywności seksualnej są media społecznościowe?

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia09 maja 2019 08:20

Z publikacji ''British Medical Journal'' wynika, że prawie jedna trzecia mężczyzn i kobiet w Wielkiej Brytanii nie uprawiała seksu w ciągu ostatniego miesiąca. Spadek aktywności seksualnej występuje najczęściej wśród osób, które są w związkach małżeńskich lub mieszkają razem.

Wielka Brytania: powodem spadku aktywności seksualnej są media społecznościowe?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Rzeczpospolita, badanie przeprowadzono na grupie 34 tys. osób. Wynika z niego, że mniej niż połowa mężczyzn i kobiet w wieku od 16 do 44 lat uprawia seks przynajmniej raz w tygodniu.

Odsetek osób, które potwierdziły, że co najmniej raz uprawiały seks w ostatnim miesiącu wzrósł z 23 proc. do 29,3 proc. wśród kobiet i z 26 proc. do 29,2 proc. wśród mężczyzn. Odsetek osób, które potwierdziły, że w ostatnim miesiącu uprawiały seks dziesięć razy lub więcej, spadł z 20,6 proc. do 13,2 proc. wśród kobiet i z 20,2 proc. do 14,4 proc. wśród mężczyzn.

Naukowcy z London School of Hygiene and Tropical Medicine twierdzą, że spadek zaobserwowano wśród osób, które wcześniej były aktywne seksualnie, a nie tych, które decydowały się na zachowanie dziewictwa. Autor badania, profesor Kaye Wellings, powiedziała, że powodem spadku aktywności seksualnej może być ''tempo współczesnego życia'' oraz rosnąca popularność mediów społecznościowych.

Więcej: www.rp.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum