Wielka Brytania: otyłe pielęgniarki dają zły przykład

Autor: polishexpress.co.uk/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2015 21:44

Szkockie uczelnie medyczne wprowadziły dla przyszłych pielęgniarek obowiązkowe zajęcia fizyczne, które poprzedzać mają każde wykłady i ćwiczenia. Otyłe pielęgniarki stają się zmorą brytyjskiej służby zdrowia.

Wielka Brytania: otyłe pielęgniarki dają zły przykład. Fot. Fotolia

Po tym jak stwierdzono, że prawie 70 proc. szkockich pielęgniarek (badania przeprowadzone przez Edinburgh Napier University) jest chorobliwie otyłych bądź z nadwagą, władze uczelni wyższych wprowadziły obowiązkowe ćwiczenia dla przyszłych absolwentek. Wykładowcy są zaniepokojeni faktem, że przyszli pracownicy brytyjskiej służby zdrowia nie przykładają wagi do zdrowego trybu życia.

Badacze stwierdzili również, że pacjenci widząc pracowników służby zdrowia z nadwagą, są mniej skłonni do tego, by przestrzegać zasad zdrowego odżywiania się.

Zgodnie z nowymi przepisami, studenci wszystkich uczelni medycznych w Szkocji mają obowiązek promowania zdrowego trybu życia w miejscu swojej przyszłej pracy. Oprócz obowiązkowych ćwiczeń fizycznych studentki przekonuje się do jedzenia minimum pięciu porcji warzyw i owoców dziennie.

Czytaj: www. polishexpress.co.uk

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum