Wielka Brytania: opozycja chce kar za rozpowszechnianie teorii antyszczepionkowowych

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 19 listopada 2020 14:15

Jonathan Ashworth, opozycyjny poseł, który pełni funkcję ministra zdrowia w gabinecie cieni, 15 listopada br. na antenie Sky News podzielił się pomysłem Partii Pracy, która chce zakazu rozpowszechniania antyszczepionkowych treści, m.in. w mediach społecznościowych.

Wielka Brytania: opozycja chce kar za rozpowszechnianie teorii antyszczepionkowowych
Partia Pracy chce zakazu rozpowszechniania antyszczepionkowych Fot. Archiwum

Partia Pracy apeluje do rządu Borisa Johnsona o wprowadzenie przepisów uniemożliwiających przekazywanie teorii spiskowych dotyczących szczepionek w internecie. W jaki sposób? Nakładając kary na portale społecznościowe, które pozwalają na ich publikowanie.

W ocenie Ashwortha zadawanie pytań na temat szczepionek jest całkowicie uzasadnione, ale nieprawdziwe informacje dotyczące szczepień podważają publiczne zaufanie do działań związanych z ratowaniem zdrowia i życia ludzi, szczególnie w kontekście przyszłych szczepień na SARS-CoV-2.

Wcześniej media podawały informacje, że być może kibice nie będą mogli wejść na stadiony Premier League bez dokumentu potwierdzającego szczepienie. "Podobne plany dotyczą kin, restauracji i innych miejsc publicznych" - pisze Dziennik Polski.

Więcej: dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum