Wielka Brytania: nowa metoda powiększania piersi

Autor: Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 14 września 2009 20:10

Szykuje się rewolucja w powiększaniu piersi. Brytyjscy naukowcy twierdzą, że efekt podobny do tego po wszczepieniu implantów można uzyskać za pomocą naturalnego tłuszczu odessanego z innych partii ciała.

Wielka Brytania: nowa metoda powiększania piersi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ta zdrowsza i bezpieczniejsza metoda znajdzie się w ofercie gabinetów chirurgii plastycznej w Wielkiej Brytanii w przyszłym roku. Ma kosztować ok. 30 tys. złotych.

Tłuszcz może pochodzić z obszarów ud czy pośladków. Lekarze wierzą, że nowa technika przyniesie wiele korzyści, a co najważniejsze pozwoli na uzyskanie naturalnego kształtu powiększanych piersi oraz znacznie zwiększy komfort pacjentek po zabiegu - pisze Życie Warszawy.

Dzięki jednemu zabiegowi uda się bowiem wykonać jednocześnie dwa najbardziej popularne wśród kobiet zabiegi – czyli odsysanie tłuszczu i powiększenie piersi. Można więc powiedzieć, że będziemy mieć do czynienia z transferem tłuszczu.

Przeszczepianie naturalnego tłuszczu z innych partii ciała pozwoli uniknąć wielu problemów, jakie często pojawiają się po wszczepieniu implantów. Silikonowe wkładki niejednokrotnie usztywniają piersi albo powodują zmianę ich naturalnego kształtu.

W Wielkiej Brytanii już ponad 2,5 tys. kobiet zgłosiło, że są zainteresowane nową metodą chirurgicznego powiększania piersi.

Pilotażowe operacje plastyczne zostały przeprowadzane pięć lat temu w grupie amerykańskich oraz brytyjskich pacjentek. Badania wykazały, że po upływie pięciu lat zadowalające rezultaty wciąż się utrzymują.

Zwolennicy nowej metody wierzą, że już wkrótce przeszczepianie tłuszczu stanie się bardziej popularne niż stosowanie implantów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum